Aktualności

Mazowsze w miasteczku Funduszy Europejskich na Agrykoli

2011.05.06 15:55 , aktualizacja: 2012.02.28 14:58
Autor: Zespół prasowy MJWPU, Wprowadzenie: Monika Guzowska
fot. arch. MJWPU
fot. arch. MJWPU
fot. arch. MJWPU
fot. arch. MJWPU
fot. arch. MJWPU

6 i 7 maja br. na warszawskiej Agrykoli powstało miasteczko funduszy europejskich. O możliwościach wykorzystania unijnego wsparcia na Mazowszu można było dowiedzieć się na stoisku przygotowanym przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Wśród zaproszonych gości był m.in. wicemarszałek Marcin Kierwiński. 

 

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego już po raz czwarty zorganizowało ogólnopolskie wydarzenie, jakim jest Forum Funduszy Europejskich. W pierwszych dniach maja do Warszawy przyjechali przedstawiciele wszystkich instytucji, które zajmują się wdrażaniem funduszy europejskich.

 

W tegorocznym programie imprezy zaproponowano skorzystanie z porad Centrum Informacyjnego, w którym można dowiedzieć się, kto i na co może jeszcze uzyskać unijne dotacje oraz jak to efektywnie zrobić. Interaktywna Edukacja, to druga propozycja, która z pewnością zainteresują dzieci i młodzież. Przewidziano tu bowiem pokazy doświadczeń naukowych, naukę tańca, konkursy, lekcje europejskie oraz ćwiczenia z  pierwszej pomocy. Ponadto będzie można także zobaczyć najciekawsze eksponaty z Centrum Nauki Kopernik. W sobotnie popołudnie dla uczestników imprezy wystąpią zespoły: Afromental i Kombii.

 

Wśród wystawców tegorocznej edycji Forum Funduszy Europejskich nasz region reprezentowała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Mazowieccy eksperci podpowiadają, jak pozyskać i prawidłowo rozliczyć dotację z RPO WM 2007-2013 oraz PO KL. Wnioskodawcy mogą dowiedzieć się m.in., na jakie przedsięwzięcia można jeszcze składać wnioski aplikacyjne. W ramach prezentowanych na stoisku dobrych praktyk Mazowsze wybrało szereg przedsięwzięć, zrealizowanych przy udziale środków europejskich .

Liczba wyświetleń: 1165

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.