Aktualności

Trwa budowa obwodnicy Płońska

2011.05.09 13:00 , aktualizacja: 2012.02.28 14:56

Autor: Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • fot. arch. Delegatura UMWM...
  • fot. arch. Delegatura UMWM...
  • fot. arch. Delegatura UMWM...
  • fot. arch. Delegatura UMWM...
  • fot. arch. Delegatura UMWM...
  • fot. arch. Delegatura UMWM...

6 maja br. wicemarszałek Marcin Kierwiński gościł w Płońsku. Jednym z głównych celów wizyty była ocena postępów prac przy budowie obwodnicy wschodniej Płońska.

                

W ramach inwestycji zostanie wybudowana i przebudowana trasa o łącznej długości ponad 1,5 km wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz most na rzece Płonce. Początek trasy wyznacza skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z ul. Targową, koniec – skrzyżowanie ul. Klonowej z ul. Grunwaldzką.

 

Dzięki inwestycji zmniejszy się natężenie ruchu w centrum miasta, a w przyszłości możliwe będzie przeprowadzenie rewitalizacji płońskiego rynku. Inwestycja powstaje w ramach projektu, który uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Całkowity koszt to ponad 18 mln zł, z czego 14 mln zł pochodzić będzie ze środków europejskich.

 

Podczas wizyty wicemarszałek Marcin Kierwiński zapoznał się również z innymi przedsięwzięciami realizowanymi przy współudziale środków samorządu Mazowsza. Jednym z nich była budowa drugiego w Płońsku, kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 3 (Orlik). Kolejnym natomiast przygotowania do rozpoczęcia przebudowy ulicy Płockiej, w ramach projektu „Rewitalizacja infrastruktury drogowej czynnikiem rozwoju Płońska i Powiatu Płońskiego" dofinansowanego z RPO WM.

Liczba wyświetleń: 1668

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.