Aktualności

Mazowsze na Dniach Europy w Paryżu

2011.05.10 14:30 , aktualizacja: 2012.02.28 14:52

Autor: Dorota Pozorek, Wydział Współpracy z Zagranicą, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W dniach 7-9 maja br., podczas obchodów Dni Europy (Faites l’Europe) w Paryżu, województwo mazowieckie zachęcało turystów do wizyty w Polsce. Reprezentacji Mazowsza przewodniczył Sekretarz Województwa-Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Kuliński. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu to efekt dotychczasowej współpracy z partnerskim regionem Ile-de-France.

 

Faites l’Europe jest imprezą organizowaną od kilku lat z inicjatywy Maison de l’Europe a Paris we współpracy z władzami miasta Paryża i Regionu Ile de France. Jej celem jest zaprezentowanie działań, które udało się wspólnie zrealizować z wykorzystaniem środków unijnych.

 

Polska, reprezentowana przez województwo mazowieckie, pełniła honory kraju przygotowującego się do objęcia, w lipcu br., przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Mazowieckie stoisko, chętnie odwiedzane przez mieszkańców Paryża i turystów, stało się prawdziwą atrakcją. Popularnością cieszyły się warsztaty garncarskie, a zainteresowani ofertą województwa otrzymywali broszury promocyjne, prezentujące walory regionu.

 

Wizytę reprezentacji Mazowsza złożyli również Mer Paryża Bertranda Delanoe, Wiceprezydent Regionu Ile-de-France, odpowiedzialny za współpracę międzyregionalną Philippe’a Kaltenbacha, Ambasador RP we Francji Tomasz Orłowski oraz Minister ds. Europejskich Francji Laurent Wauquiez.

 

Wizyta w Paryżu była jednocześnie okazją do rozmów z przedstawicielami władz Ile-de-France. Dyskutowano o współpracy bilateralnej oraz planowanych przedsięwzięciach zacieśniających międzynarodowe partnerstwo.

Liczba wyświetleń: 2371

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.