Aktualności

Jarmark Floriański na Pradze

2011.05.09 13:10 , aktualizacja: 2012.02.28 14:55

Autor: Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Spokojna na co dzień, brukowana ulica Floriańska zatętniła życiem, zmieniając się w kolorowy jarmark z barwnymi stoiskami oferującymi produkty regionalne i wyroby pracowni artystycznych z całej Polski. 8 maja br., już po raz szósty, odbył się Jarmark Floriański, na którym Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował wicemarszałek  Marcin Kierwiński.

 

Jarmark Floriański był prawdziwą artystyczną ucztą otoczoną klimatem gwarnego ludowego odpustu. Obok atrakcji takich jak parady orkiestr dętych czy występy kapel podwórkowych można było posłuchać jazzu, obejrzeć występy kabaretowe i spotkać się z aktorami serialu „Ranczo”. Była także okazja do skosztowania regionalnych przysmaków, a na najmłodszych czekały warsztaty plastyczne i gry planszowe.

 

Zgodnie z tradycją podczas uroczystości zostały wręczone Floriany – honorowe nagrody Zarządu Dzielnicy Praga-Północ za szczególne osiągnięcia i wkład w promowanie Pragi. Wśród laureatów znaleźli się m.in.: Zgromadzenie Sióstr Loretanek, którego głównym zadaniem jest praca wydawnicza i drukarska, a także prowadzenie ochronek i przedszkoli – przede wszystkim dla najuboższych, prof. dr Stanisław Dawidziuk - założyciel i rektor Wyższej Szkoły Menedżerskiej, rzecznik akcji i inicjatyw podejmowanych na rzecz Społeczności Pragi, rozwoju dzielnicy oraz jej promocji, a także Komendant Komisariatu Rzecznego Policji Piotr Kłys, który podczas powodzi w Warszawie kierował akcją na Wiśle oraz dbał o szczególne zabezpieczenie Portu Praskiego i Dowódca Brygadier Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 Państwowej Straży Pożarnej Komendy Miejskiej Krzysztof Markowski w dramatycznym momencie przerwania wałów kierujący akcją „na pierwszej linii frontu”.

 

Organizatorem jarmarku był Urząd Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie i Domu Kultury Praga.

  • fot. arch. Urzędu Dzielnicy...

Liczba wyświetleń: 1166

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.