Aktualności

V Płockie Targi Pracy Osób Niepełnosprawnych

2011.05.20 13:35 , aktualizacja: 2012.02.28 12:54

Autor: Magdalena Mućka, Filia WUP w Płocku, Wprowadzenie: Monika Guzowska

arch. WUP w Płocku
arch. WUP w Płocku
arch. WUP w Płocku
arch. WUP w Płocku
arch. WUP w Płocku
arch. WUP w Płocku

19 maja br. w Domu Technika odbyła się V edycja Płockich Targów Pracy Osób Niepełnosprawnych. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

  

Jak co roku Targi Pracy Osób Niepełnosprawnych cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział ponad 50 wystawców oraz kilkaset osób niepełnosprawnych. Oprócz firm poszukujących nowych, wartościowych pracowników swoje stoiska zaprezentowały również instytucje i stowarzyszenia na co dzień zajmujące się pomocą niepełnosprawnym. Wyroby rękodzieła artystycznego swoich prezentowały także warsztaty terapii zajęciowej oraz domy pomocy społecznej.

 

Na stoisku Filii WUP w Płocku zwiedzający mogli dowiedzieć się o aktualnych działaniach podejmowanych przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Płocku, korzystali z porad doradców zawodowych oraz uzyskiwali informacje o projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Dużo emocji wzbudziła loteria skierowana do osób niepełnosprawnych. Można było wygrać bilety do NovegoKina Przedwiośnie, karnety do kręgielni, kupony na pizzę, zestawy rękodzieła artystycznego, wejściówki na miejskie imprezy, podwójne bilety na koncert Maryli Rodowicz, płytę Moniki Kuszyńskiej z zespołem Varius Manx oraz zestaw gadżetów promocyjnych Urzędu Miasta Płocka. W sumie fanty zdobyło 37 osób.

 

Piątą jubileuszową edycję Targów Pracy Osób Niepełnosprawnych uświetniła Monika Kuszyńska – wokalistka zespołu Varius Manx, która po wypadku samochodowym porusza się na wózku inwalidzkim. Jej postawa to doskonały przykład, że pomimo uszczerbku na zdrowiu nadal można realizować swoje pasje i być aktywnym zawodowo. Po koncercie organizatorzy przygotowali piknik integracyjny, na którym można było skosztować potraw z grilla przygotowanych przez pracowników Rolniczego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stanisławowie.

 

Przedsięwzięcie zorganizowali: Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku, Powiatowy Urząd Pracy w Płocku, Miejski Urząd Pracy w Płocku, Urząd Miasta Płocka, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi „Razem Lepiej” w Nowym Miszewie, Fundacja Praca dla Niewidomych Rolniczy Zakład Aktywności Zawodowej w Stanisławowie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku.

 

Patronat nad Targami objął m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 946

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.