Aktualności

Finał Bezpiecznej drogi w Starej Kornicy

2011.05.23 09:35 , aktualizacja: 2012.02.28 12:22

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W Starej Kornicy (powiat łosicki) rozstrzygnięto powiatowy etap konkursu zorganizowanego w ramach programu Bezpieczna droga do szkoły. 20 maja br. nagrody zwycięzcom wręczyła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Do konkursu nt. wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym przystąpiło 149 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu łosickiego. Reprezentowali oni 5 gmin: Huszlew, Olszynka, Platerów, Sarnaki, Stara Kornica oraz miasto i gmina Łosice. Wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy bezpieczeństwa składające się m.in. z kasków rowerowych i kamizelek odblaskowych.

 

Program Bezpieczna droga do szkoły od 2002 roku realizowany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego oraz Komendą Wojewódzką Policji. Celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczestników komunikacji, którzy, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, często podróżują rowerami. W ramach konkursu dzieci, poprzez wspólną zabawę, poznają przepisy ruchu drogowego, uczą się udzielać pierwszej pomocy oraz radzić sobie w sytuacjach zagrożenia.

 

Statystyki pokazują, że na Mazowszu, dzięki realizacji programu Bezpieczna droga do szkoły, liczba wypadków z udziałem najmłodszych rowerzystów sukcesywnie maleje.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 1130

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.