Aktualności

X Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Szkolnych Pracowni Informatycznych

2011.05.30 09:50 , aktualizacja: 2012.02.28 12:01

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Po raz dziesiąty Mrozy (pow. miński) gościły nauczycieli – opiekunów szkolnych pracowni komputerowych z całej Polski. Tegoroczny zjazd, który odbył się w dniach 27-29 maja br., przebiegał pod hasłem: Koniec epoki kredy – skuteczne wprowadzanie potrzebnych zmian. W spotkaniu wzięła udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Celem zjazdów jest wprowadzanie innowacji oraz najnowszych rozwiązań technologicznych do polskich szkół. Spotkania każdorazowo skupiają dyrektorów, nauczycieli, przedstawicieli lokalnych samorządów oraz firm rynku informatycznego, którzy prezentują ciekawe rozwiązania dla edukacji, a także analizują konkurencyjność i funkcjonalność nowości rynkowych.

 

Jubileuszowa konferencja stała się okazją do podsumowania 10 lat dyskusji na temat popularyzacji edukacji informatycznej. Środki finansowe z budżetu państwa i Europejskiego Funduszu Społecznego pozwoliły w tym okresie wprowadzić do szkół ponad 40 tys. pracowni komputerowych. Podczas kolejnych zjazdów uczestnicy wymieniali doświadczenia, brali udział w zajęciach jako słuchacze, zdobywali nową wiedzę i dzielili się własnymi pomysłami.

 

Również samorząd Mazowsza podejmuje działania, których celem jest zapobieganie zjawisku wykluczenia cyfrowego. Jak podkreśliła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska służy temu m.in. projekt „Internet dla Mazowsza” zakładający budowę sieci szerokopasmowej w każdej gminie w regionie. Wartość przedsięwzięcia to ok. 500 mln zł, a jego głównym celem jest zapewnienie dostępu do Internetu wszystkim mieszkańcom Mazowsza, jak również instytucjom, firmom i podmiotom gospodarczym.

  • Pobierz: fot. Radosław Strzaliński
  • Pobierz: fot. Radosław Strzaliński
  • Pobierz: fot. Radosław Strzaliński
  • Pobierz: fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 860

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.