Aktualności

Giełda Rolnicza po raz dwudziesty

2011.05.30 11:50 , aktualizacja: 2012.02.28 11:50

Autor: arch. Starostwa Powiatowego w Płocku, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • fot. arch. Starostwa...
  • fot. arch. Starostwa...
  • fot. arch. Starostwa...
  • fot. arch. Starostwa...
  • fot. arch. Starostwa...
  • fot. arch. Starostwa...
  • fot. arch. Starostwa...

Jubileuszowa Giełda Rolnicza w Łącku przyciągnęła ponad 140 wystawców i ponad 7 tysięcy odwiedzających z całego Mazowsza. 29 maja br. można było zobaczyć najnowsze maszyny i urządzenia rolnicze, nawozy, pasze, środki ochrony roślin,  nasiona czy rośliny ozdobne. Można było również zapoznać się z ofertą gospodarstw ekologicznych i agroturystycznych, a także poznać walory turystyczno-krajoznawcze Mazowsza.

 

Wśród licznych gości łąckiej giełdy byli m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, wicepremier Waldemar Pawlak oraz parlamentarzyści i samorządowcy.

 

- Na przykładzie Łącka z przyjemnością obserwuję, jak wprowadzana przez nas polityka zrównoważonego rozwoju daje doskonałe owoce – mówił marszałek Adam Struzik – To miejsce kultowe i ze względu na Stado Ogierów, i na unikalny zespół pięciu jezior. Mam nadzieje, że także Giełda Rolnicza wpisze się na kolejne 20 lat w kalendarz wydarzeń tej części Mazowsza.

 

- Rolnicy to siła Ziemi Płockiej. Cieszę się widząc tak wiele nowych, pięknych stoisk i tak licznych gości – mówił Starosta Płocki, Piotr Zgorzelski. Łąck to doskonałe miejsce na takie spotkania, jest wizytówką dla powiatu, jedną z najpiękniejszych i najlepiej rozpoznawanych turystycznych miejscowości naszego subregionu.

 

Organizatorami wydarzenia byli: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie oddział w Płocku, Starosta Płocki, Gmina Łąck i Stado Ogierów w Łącku, natomiast współorganizatorem – Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 1486

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.