Aktualności

Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – złota odznaka dla Marszałka

2011.05.30 10:30 , aktualizacja: 2012.02.28 11:56

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Mszą świętą w kościele św. Stanisława Kostki w Sierpcu oraz apelem rozpoczęto 28 maja br. obchody Mazowieckiego Dnia Strażaka. Uroczystość stała się okazją do awansowania i uhonorowania szczególnie zasłużonych na rzecz bezpieczeństwa pożarowego. Doceniona została również praca samorządu Mazowsza.

 

Jak podkreślił marszałek Adam Struzik zawód strażaka to przede wszystkim wyzwanie, wymagające ogromnej wiedzy, odwagi i profesjonalizmu. Mazowieccy strażacy wielokrotnie dawali przykłady wzorowego działania podczas ryzykownych akcji, czym w pełni zasłużyli na wyrazy najwyższego uznania i zaufania społecznego – dodał. Samorząd Mazowsza, doceniając wagę działań strażaków i dbając o podnoszenie poziomu bezpieczeństwa publicznego w regionie, od lat przyznaje środki finansowe na zakup samochodów pożarniczych, specjalistycznego sprzętu i odzieży ochronnej dla mazowieckich jednostek OSP. Marszałek przypomniał, że również w tym roku uruchomiony został Samorządowy Program Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim „OSP – 2011”. Z uwagi na ubiegłoroczną klęskę żywiołową, która boleśnie doświadczyła region, priorytetem tegorocznej edycji Programu stało się doposażenie jednostek w sprzęt służący do usuwania skutków powodzi.

 

Zaangażowanie samorządu województwa po raz kolejny zostało dostrzeżone i docenione. Podczas uroczystości marszałek Adam Struzik udekorowany został złotą odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Odznaczenie nadawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych honoruje osoby, które swoimi działaniami w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju bezpieczeństwa w regionie.

 

Mazowiecki Dzień Strażaka to tradycyjnie okazja do wręczenia odznaczeń i awansów zasłużonym strażakom za wieloletnią służbę oraz ofiarność i odwagę w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Atrakcją tegorocznych obchodów było również otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej PSP w Sierpcu. Zainteresowani mieli również możliwość zwiedzenia Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu oraz wysłuchania występów ludowych zespołów artystycznych.

  • fot. Wiesław Seweryniak,...
  • fot. Wiesław Seweryniak,...
  • fot. Wiesław Seweryniak,...
  • fot. Wiesław Seweryniak,...
  • fot. Wiesław Seweryniak,...

Liczba wyświetleń: 1157

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.