Aktualności

VI Międzynarodowy Memoriał Mieczysława Nowakowskiego

2011.05.30 11:10 , aktualizacja: 2012.02.28 11:53

Autor: Milena Szymańska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • fot. arch. RKS "Marymont"
  • fot. arch. RKS "Marymont"
  • fot. arch. RKS "Marymont"
  • fot. arch. RKS "Marymont"
  • fot. arch. RKS "Marymont"
  • fot. arch. RKS "Marymont"
  • fot. arch. RKS "Marymont"
  • fot. arch. RKS "Marymont"

W dniach 28-29 maja br. odbył się już po raz szósty Memoriał Mieczysława Nowakowskiego w łucznictwie. Samorząd Województwa Mazowieckiego podczas uroczystości otwarcia reprezentował wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

W zawodach wzięło udział wielu sportowców zarówno z Polski jaki z zagranicy, w 6 kategoriach wiekowych, w strzelaniu z łuków olimpijskich i bloczkowych. Nagrody dla najlepszych zawodników wręczał m.in. wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

Tegoroczna edycja Memoriału zbiegła się z jubileuszem stulecia RKS „Marymont”, jednego z najstarszych i najdłużej działających polskich klubów sportowych. Zasłynął on jako ważny ośrodek propagujący kulturę fizyczną, jako miejsce, w którym młodzież z rodzin robotniczych mogła spędzać czas i rozwijać swoje sportowe pasje. Dzięki zaangażowaniu działaczy, szkoleniowców i zawodników klub zyskał doskonałą renomę. Może on poszczycić się wieloma sportowymi talentami w takich dyscyplinach jak: futbol, piłka ręczna i siatkowa, sporty zimowe, lekkoatletyka, kajakarstwo, tenis, czy szermierka.

 

Wydarzenie dofinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego, w ramach "Konkursu ofert na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej i ratownictwa wodnego w 2011 roku".

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mieczysław Nowakowski zapisał się w historii polskiego łucznictwa jako trener wielu wybitnych zawodników. Pracował w warszawskich klubach „Łączność”,” Marymont” i „Syrena”. Pod jego okiem trenowali i osiągali sukcesy tacy zawodnicy jak Tomasz Leżański – olimpijczyk, uczestnik Igrzysk w Monachium, wielokrotny rekordzista Polski, zdobywca indywidualnie srebrnego medalu podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach w 2004 r. oraz zespołowo, srebrnego medalu w 1996 podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Atlancie oraz Ewa Zalewska mistrzyni Polski z 1961 r. i Irena Ulatowska znakomite łuczniczki, kilkukrotne zdobywczynie zespołowego mistrzostwa Polski. W 1969 roku Irena Ulatowska zdobyła wraz z Marią Mączyńską i Hanną Brzezińską zespołowo, trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w USA.

Liczba wyświetleń: 956

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.