Aktualności

Uroczystość nadania imienia Jana Pawła II Gminnemu Gimnazjum w Wieliszewie

2011.06.03 14:00 , aktualizacja: 2012.02.28 11:35

Autor: Arleta Dębkowska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

2 czerwca br. odbyła się uroczystość nadania Gminnemu Gimnazjum w Wieliszewie imienia Jana Pawła II oraz poświęcenia i przekazania szkole sztandaru.  Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz  Strzałkowski.

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie, odprawioną przez arcybiskupa Henryka Hosera, który poświęcił sztandar gminnego gimnazjum.

 

Dalsza część spotkania odbyła się w budynku gminnego gimnazjum, gdzie Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki  odczytał akt nadania imienia. Wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski pogratulował kadrze nauczycielskiej i uczniom wyboru tak godnego patrona szkoły. Przypomniał również słowa Jana Pawła II - „Iść przed siebie, to znaczy mieć świadomość celu”, podkreślając tym samym, że bardzo ważne jest, aby każdy z nas zawsze miał świadomość,  do czego dąży i co chce osiągnąć.

 

Następnie odbyła się ceremonia wbicia pamiątkowych gwoździ w drzewiec sztandaru oraz ślubowanie i przysięga społeczności szkolnej na nowy sztandar. Na zakończenie wszyscy odśpiewali nowy hymn szkoły  a uczniowie placówki zaprezentowali program artystyczny.

  • fot. arch. UG Wieliszew
  • fot. arch. UG Wieliszew
  • fot. arch. UG Wieliszew
  • fot. arch. UG Wieliszew

Liczba wyświetleń: 664

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.