Aktualności

XXIII Międzynarodowe Targi AGRO 2011

2011.06.04 13:00 , aktualizacja: 2012.02.28 10:44

Autor: Marta Mazurkiewicz, Departament Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W dniach 2-5 czerwca br. odbyły się w Kijowie XXIII Międzynarodowe Targi AGRO 2011.Podczas największej na Ukrainie imprezy wystawienniczej branży rolnej samorząd Mazowsza reprezentowali: członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz radny Leszek Przybytniak – przewodniczący Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich.

 

Tematyka targów objęła niemal wszystkie gałęzie rolnictwa – maszyny i urządzenia rolnicze, hodowlę zwierząt, sadownictwo i ogrodnictwo czy produkty spożywcze. Mazowsze reprezentowało pięć grup producenckich: Grupa Producentów Warzyw Agro Group Sp. z o.o., Grupa Producentów Owoców i Warzyw „Eurosad” Sp. z o.o., Grupa Producentów Owoców „Nasz Sad” z Wólki Turowskiej, Grupa Producentów Owoców i Warzyw „Rozumki” Sp. z o.o. oraz Grupa Skowronki Sp. z o.o. W rozmowach branżowych wzięli udział także przedstawiciele Związku Sadowników RP.

 

Pomocą polskim przedsiębiorcom służyli pracownicy Wydziału Promocji, Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie, którzy wspierali w nawiązywaniu kontaktów handlowych z przedstawicielami Ukrainy. Podczas imprezy można było nie tylko wypromować rodzime produkty, ale także wymienić doświadczenia z zakresu stosowanych technik produkcyjnych oraz zapoznać się ofertą międzynarodowego rynku.

  • fot. arch. Atlas Business...
  • fot. arch. Atlas Business...
  • fot. arch. Atlas Business...
  • fot. arch. Atlas Business...

Liczba wyświetleń: 846

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.