Aktualności

Kolejne inwestycje na Mazowszu dofinansowane

2011.06.09 15:00 , aktualizacja: 2012.02.28 10:25

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Kolejne mazowieckie projekty otrzymają unijne wsparcie. Tym razem dofinansowanie z UE o łącznej wartości 40,4 mln zł otrzymają inwestycje realizowane w Warszawie, Markach, Brańszczyku i Halinowie. 9 czerwca br. umowy w tej sprawie podpisali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, wicemarszałek Marcin Kierwiński oraz beneficjenci.

 

Dzięki unijnym środkom możliwa będzie budowa nowoczesnego kompleksu kulturalnego w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie, kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w gminie Halinów, budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Brańszczyk oraz wprowadzenie e-usług w Urzędzie Miasta Marki. Całkowita wartość projektów to ponad 51,2 mln zł, a dofinansowanie wyniesie ponad 40 mln zł.

 

Jak podkreślił wicemarszałek Marcin Kierwiński, udało się podpisać umowy na realizację czterech ważnych projektów. Pierwszy z nich zakłada modernizację i rozbudowę Bazyliki Archikatedralnej oraz Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. To ciekawe przedsięwzięcie, dzięki któremu warszawska starówka będzie jeszcze piękniejsza i bardziej atrakcyjna turystycznie. Pozostałe projekty są równie istotne. W zakresie inwestycji wodno-kanalizacyjnych potrzeby na Mazowszu są ciągle bardzo duże, dlatego cieszy każda inicjatywa dotycząca tej dziedziny – jak w przypadku gmin Brańszczyk i Halinów. Inwestycja w nowoczesne technologie w Urzędzie Miasta Marki to z kolei śmiały krok w XXI wiek. Bardzo dobrze, że na Mazowszu realizowanych jest coraz więcej takich projektów – podsumował wicemarszałek.

  • fot. Irmina Szymska
  • fot. Irmina Szymska
  • fot. Irmina Szymska
  • fot. Irmina Szymska
  • fot. Irmina Szymska
  • fot. Irmina Szymska
  • fot. Irmina Szymska
  • fot. Irmina Szymska
  • fot. Irmina Szymska

Pliki do pobrania

Rozmiar: 34 kB, Liczba pobrań: 417, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 29 kB, Liczba pobrań: 659, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 30 kB, Liczba pobrań: 489, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 28 kB, Liczba pobrań: 441, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 1072

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.