Aktualności

Jubileusz Centrum ATTIS

2011.06.13 09:00 , aktualizacja: 2012.02.28 10:12
Autor: Milena Szymańska (opr. AS), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.Milena Szymańska
fot.Milena Szymańska

Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy „ATTIS” obchodziło 40-lecie funkcjonowania na warszawskim rynku usług medycznych. W uroczystej gali jubileuszowej 10 czerwca br. udział wzięli przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego:  wicemarszałkowie – Marcin Kierwiński i Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Podczas uroczystości wicemarszałkowie przekazali na ręce Wiktora Masłowskiego – dyrektora Centrum Medal Pamiątkowy "Pro Masovia" za całokształt działań na rzecz służby zdrowia na Mazowszu. Wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski wręczył zasłużonym pracownikom placówki pamiątkowe dyplomy oraz podziękował za ofiarną i pełną zaangażowania pracę na rzecz pacjentów.

 

W ramach jubileuszu zorganizowano również Dzień Otwarty, w trakcie którego lekarze udzielali bezpłatnych porad, w tym specjalistycznych dla osób z zespołami bólowymi kręgosłupa oraz dla dzieci ze schorzeniami wad  postawy.

 

Uwieńczeniem obchodów 40-lecia Centrum był Piknik Rodzinny pod hasłem „Zdrowie w centrum uwagi”, zorganizowany dla pracowników oraz współpracowników ATTIS-u.

 

Przedsięwzięcie zorganizowano pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

 


Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy „ATTIS” w Warszawie, z siedzibą przy ul. Górczewskiej 89, to publiczny zakład opieki zdrowotnej, którego organem założycielskim jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Zapewnia pacjentom oraz klientom Instytucjonalnym kompleksowe usługi medyczne, w tym medycynę pracy. Posiada pięć ogólnodostępnych Poradni Lekarskich na terenie Warszawy, Centrum Opieki nad Rodziną oraz Szpital Opieki Krótkoterminowej.

W 2000 r. placówka przeszła restrukturyzację. W konsekwencji przeprowadzonych zmian, w 2001 r. uruchomiono zakład chirurgii jednodniowej z dwiema salami operacyjnymi, 8-łóżkowym oddziałem opieki pooperacyjnej oraz 11-łóżkowym oddziałem dla pacjentów po zabiegach. W ten sposób powstał w Warszawie pierwszy oddział tzw. „chirurgii jednego dnia”. Zaoferowane pacjentom warunki leczenia spotkały się z dużym zainteresowaniem, o czym świadczą liczby: w 2001 r. wykonano 483 zabiegi w trybie chirurgii jednodniowej, a w roku 2010 – już 5227. Centrum rozwija się i wciąż poszerza ofertę usług medycznych, w tym świadczeń prekursorskich, jak np. torakochirurgia w trybie tzw. chirurgii jednodniowej.

Liczba wyświetleń: 862

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.