Aktualności

Posiedzenie Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie

2011.06.13 08:25 , aktualizacja: 2012.02.28 10:21
Autor: Arleta Dębkowska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

10 czerwca br., wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski uczestniczył w posiedzeniu Okręgowej Izby Lekarskiej, które poświęcone było szczegółowej analizie pakietu ustaw zdrowotnych.

 

Podczas spotkania podsumowano dotychczasową współpracę samorządów – terytorialnego i zawodowego, z zakresu realizacji staży podyplomowych lekarzy i lekarzy dentystów oraz współorganizowania wielu imprez o charakterze promocyjnym i integracyjnym. Szczegółowo omówiono sytuację szpitali i przychodni specjalistycznych, których organem założycielskim jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Posiedzenie stało się okazją do dyskusji nad przyszłością przekształcanych placówek – określono potrzeby kadrowe w mazowieckich szpitalach i ustalono priorytety planowanych szkoleń.

 

Specjaliści uczestniczący w spotkaniu dokonali również wstępnej analizy bazy łóżkowej placówek medycznych, wskazując na konieczność zwiększenia ilości łóżek geriatrycznych i z zakresu specjalności dziecięcych. Dyskutowano także nad aspektami współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia – jedynym z głównych dysponentów środków finansowych przeznaczanych na funkcjonowanie placówek ochrony zdrowia.

 

Jak ustalono, współdziałanie samorządów – terytorialnego i zawodowego jest niezbędne, by mieszkańcom Mazowsza zapewnić właściwą opiekę medyczną. Obie strony zadeklarowały gotowość ścisłej współpracy, ustalając procedurę regularnych spotkań roboczych i niezwłoczny kontakt w przypadkach pilnych.

Liczba wyświetleń: 365

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.