Aktualności

Kapituły Norwidowskie 2011

2011.06.13 14:50 , aktualizacja: 2012.02.28 09:46

Autor: Justyna Michniewicz (KS), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • fot. Justyna Michniewicz
  • fot. Justyna Michniewicz
  • fot. Justyna Michniewicz
  • fot. Justyna Michniewicz
  • fot. Justyna Michniewicz

Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski zwołał pierwsze posiedzenia Kapituł Norwidowskich, których członkowie zdecydują o nominacjach i laureatach tegorocznej Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Jury – spośród zgłoszonych kandydatów – wybierze autorów najciekawszych i najbardziej wartościowych dzieł i kreacji, które miały swoją premierę w 2010 roku. Kapituła „Dzieło życia” przyzna nagrodę szczególną – za całokształt twórczości artystycznej.

 

Wśród członków kapituł znalazły się autorytety w poszczególnych dziedzinach sztuki: artyści, pisarze, muzycy, śpiewacy, krytycy, historycy sztuki, literatury, muzyki i teatru. Jako pierwsze pracę rozpoczęły Kapituły Literacka i Plastyczna. Posiedzenie odbyło się 3 czerwca 2011 roku. 6 czerwca obradowała Kapituła Muzyczna, a 13 czerwca nad zgłoszonymi kandydaturami do nagrody debatowały Kapituły Teatralna i „Dzieło życia”.

 

Spośród swojego grona członkowie poszczególnych kapituł wybrali przewodniczących: Kapituła Literacka –Jarosława Klejnockiego, Kapituła Plastyczna – Stanisława Wieczorka, Kapituła Muzyczna – Jerzego Artysza, Kapituła Teatralna – Lecha Śliwonika i Kapituła „Dzieło życia” – Monikę Strugałę.

 

Laureatów poznamy podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się 26 września 2011 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie.

Liczba wyświetleń: 691

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.