Aktualności

Dzieci zebrały tony makulatury!

2011.06.15 14:30 , aktualizacja: 2012.02.28 09:40
Autor: I.Szymska, R. Strzaliński, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot. Irmina Szymska
fot. Irmina Szymska
fot. Irmina Szymska
fot. Irmina Szymska
fot. Irmina Szymska

Już po raz piąty na Mazowszu podsumowany został Konkurs – zbiórka makulatury. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 43 tysiące przedszkolaków i uczniów z 337 placówek oświatowych. W sumie zebrano ponad milion kilogramów makulatury. Nagrody laureatom wręczyła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży, poprzez dobrą zabawę i rywalizację, do selektywnego zbierania surowców wtórnych. W ten sposób najmłodsi uczą się, jak można je wykorzystywać oraz jak segregować odpady.

 

Członek Zarządu Janina Ewa Orzełowska zaznaczyła, jak ważne jest kształtowanie prawidłowej świadomości ekologii i ochrony środowiska u najmłodszych, a poprzez tego typu akcje każdy ma możliwość zdobycia informacji, jak dbać o wspólne dobro jakim jest przyroda.

 

Konkurs trwał od 1 grudnia 2010 roku do 31 marca 2011 r. W tym czasie przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych gromadzili makulaturę, którą następnie przekazywali do punktów zajmujących się jej zbiorem. Ilość zebranej makulatury potwierdzana była w raporcie, który szkoły przesyłały do 30 kwietnia br. do urzędu marszałkowskiego. W rezultacie w tegorocznej akcji dzieci zebrały 1 306 044,13 kg makulatury.

 

Spośród 337 szkół i przedszkoli, które zgłosiły się do konkursu, wyłonionych zostało 24 laureatów. Każdy z nich otrzymał dyplom oraz projektory multimedialne, książki, zestawy edukacyjne i pomoce dydaktyczne.

 

Konkurs – zbiórka makulatury - organizowany jest od 2005 roku. Z roku na rok jego popularność wzrasta. W poprzednich czterech edycjach wzięło w nim udział ponad 353 654 uczniów z 2 827 szkół i przedszkoli, którzy zebrali łącznie 8 357 337,17 kg makulatury.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 34 kB, Liczba pobrań: 580, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 471 kB, Liczba pobrań: 4450, Dokument programu Microsoft Excel

Liczba wyświetleń: 1309

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.