Aktualności

8. Festiwal Dziecięcy w Siedlcach

2011.06.20 12:25 , aktualizacja: 2012.02.28 09:14

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

19 czerwca br. odbył się w Siedlcach Festiwal Dziecięcy połączony z Dniem Krwiodawstwa „Krew dla miasta i powiatu”. Podczas uroczystości Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Impreza cieszy się już ośmioletnią tradycją i każdorazowo przyjmuje formę rodzinnego pikniku. Ważnym punktem uroczystości były amatorskie i profesjonalne występy artystyczne, wykonywane przez najmłodszych na scenie siedleckiego amfiteatru. Prezentacja twórczości dzieci – głównych bohaterów pikniku, urozmaicona została ciekawymi konkursami i zabawami.

 

Festiwalowi Dziecięcemu towarzyszyły obchody Dnia Krwiodawcy. Najbardziej zasłużeni krwiodawcy z całego powiatu siedleckiego uhonorowani zostali odznaczeniami PCK. Podczas pikniku można było oddać krew w specjalnie do tego przygotowanym ambulansie PCK, a także wykonać profilaktyczne badanie poziomu cukru, cholesterolu, ciśnienia krwi czy przeprowadzić badania okulistyczne.

 

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem m.in. Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 753

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.