Aktualności

Dom Kultury w Serpelicach już otwarty

2011.06.27 14:00 , aktualizacja: 2012.02.27 15:13

Autor: oprac. Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Mieszkańcy gminy Sarnaki (powiat łosicki) mogą już korzystać z oferty kulturalno-rekreacyjnej Wiejskiego Domu Kultury w Serpelicach. Wyremontowany obiekt oddano do użytku 27 czerwca br. W uroczystości wzięła udział m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

W ramach przeprowadzonych prac modernizacyjnych udało się gruntownie wyremontować wszystkie pomieszczenia znajdujące się w budynku (malowanie i odnowienie posadzek). Wymieniono stolarkę drzwiową i okienną, wygospodarowano pomieszczenia na łazienki i kuchnię, wykonano przyłącze do kanalizacji, odnowiono elewację zewnętrzną oraz ogrodzenie. Zakupiono wyposażenie do świetlicy (meble, stół do bilardu, stół-piłkarzyki, stół do ping-ponga, gry planszowe dla dzieci), a także dwa komputery (z dostępem do Internetu). Do filii Biblioteki Publicznej w Serpelicach zakupiono regały na książki oraz inne akcesoria niezbędne do funkcjonowania biblioteki.

 

Projekt zrealizowany został dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach PROW 2007-2013, działanie „Odnowa i rozwój wsi”.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 990

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.