Aktualności

Skansen w Sierpcu czeka kolejna rozbudowa!

2011.07.04 08:55 , aktualizacja: 2012.02.27 14:42
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.D. Krześniak
fot.Radosław Strzaliński
fot.R. Strzaliński
fot.R. Strzaliński

Budowa kompleksu rekreacyjno-rozrywkowego z zespołem basenów, hotelem, restauracją oraz salą koncertowo-konferencyjną w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu decyzją zarządu województwa otrzyma blisko 14,8 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali 2 lipca br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jan Rzeszotarski.

 

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu intensywnie się rozwija. Do 2014 r. w skansenie powstanie nowoczesne centrum kulturalno-rekreacyjne o powierzchni 3,5 tys. m². Zostanie zbudowane na pięknym, terenie o dużych walorach przyrodniczych, w bezpośrednim sąsiedztwie doliny rzeki Skrwy. Dogodna lokalizacja w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem oraz kameralną atmosferą sprawi, że planowana inwestycja stanowić będzie idealne miejsce do wypoczynku.

 

W skład kompleksu wchodzić będą m.in. hotel wraz z restauracją, sala koncertowo-konferencyjna z zapleczem, zespół basenów oraz obiekty sportowo-rekreacyjne. Dzięki temu nie tylko zwiększy się baza noclegowa na terenie muzeum, ale także w nowoczesnej sali koncertowo-konferencyjnej z pomieszczeniem dla tłumaczy oraz sceną będą mogły odbywać się sympozja oraz konferencje. Do dyspozycji turystów będzie szereg obiektów sportowych i usługowych m.in. fitness club, siłownia, jacuzzi, sala internetowa, salon fryzjerski, solarium, kręgielnia, bilard itp.

 

Obiekt będzie składał się z pięciu części. Trzy z nich to elementy dominujące, nawiązujące swoim kształtem do dawnych wiejskich stodół. Budynki zostaną połączone zielonymi skarpami, które, w zestawieniu z zachowaną i nowo wprowadzoną roślinnością, stanowić będą naturalne przedłużenie lasu oraz terenu skansenu.

 

Projekt realizowany będzie w partnerstwie z gminą Sierpc, miastem Sierpc, Państwową Szkołą Muzyczną I Stopnia im. Marcina Kamińskiego w Sierpcu oraz Teatrem Dramatycznym w Płocku.

 

W maju 2008 r. w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu został otwarty nowoczesny kompleks muzealno-wystawienniczy. W jego skład wchodzą m.in.: amfiteatr, budynek wystawienniczy, stajnia, magazyn zbiorów, garaże oraz parkingi. W czerwcu tego roku udostępniona została do zwiedzania, znajdująca się w parku dworskim, ścieżka edukacyjno-przyrodnicza. Zgromadzono tu ponad 100 gatunków oraz odmian drzew i krzewów. Dyrekcji muzeum udało się pozyskać środki z funduszy unijnych na dalszą rozbudowę placówki.

 

Tytuł projektu: Budowa centrum kulturalno-rekreacyjnego w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Całkowita wartość projektu: 61 867 369,00 zł

Kwota dofinansowania: 14 783 267,10 zł

Beneficjent: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Działanie 6.2. Turystyka

Liczba wyświetleń: 1163

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.