Aktualności

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Repkach

2011.07.04 08:30 , aktualizacja: 2012.02.27 14:48

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

2 lipca br. w Repkach (powiat sokołowski) odbyło się uroczyste poświęcenie i otwarcie świetlicy wiejskiej oraz terenu rekreacyjnego. Wzięła w nim udział członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu ,,Urządzenie ciągu pieszego, budowa parkingów, terenu rekreacyjnego nad stawem, pogłębienie stawu i remont strażnicy OSP dla potrzeb świetlicy wiejskiej w Repkach” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

 

Prace objęły również urządzenie placu przy świetlicy – zakupiono i zamontowano  tzw. małą architekturę (ławki parkowe, kosze, latarnie) oraz zestawy uatrakcyjniające plac: huśtawkę podwójną, sprężynową (dodatkowo huśtawki małe sprężynowe), a także palisadę drewnianą. Przy świetlicy został też pogłębiony i oczyszczony staw z terenem rekreacyjnym i plażą. Całkowity koszt inwestycji to niemal 430 tys. zł, z czego unijne dofinansowanie wyniosło 75%.

 

Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska pogratulowała władzom gminy tak ważnej inwestycji i wyraziła nadzieję, że będzie ona służyć wszystkim mieszkańcom. Podkreśliła, że władze Mazowsza dokładają wszelkich starań, by rozwój regionu był zrównoważony i by szansę na rozwój infrastruktury wypoczynkowo-rekreacyjnej

  • fot. archiwum UG Repki
  • fot. archiwum UG Repki

Liczba wyświetleń: 757

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.