Aktualności

Olimpiadę czas zacząć!!

2011.07.22 10:00 , aktualizacja: 2012.02.27 13:52

Autor: Łukasz Welenc, Wydzial Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

21 lipca br. w płockim amfiteatrze przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego – marszałek Adam Struzik oraz członek Zarządu Leszek Ruszczyk wzięli udział w otwarciu XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich.

 

 Olimpiada Młodzieży rozgrywana jest w 29 dyscyplinach sportu. Razem przewiduje się start 4474 zawodników pod opieką 918 trenerów. Czujnym okiem zmagania będzie obserwowało 533 sędziów oraz 49 przedstawicieli polskich związków sportowych. Olimpiada zakończy się w połowie sierpnia zawodami żeglarskimi.

 

Tegorocznym gospodarzem, rozgrywanej co cztery lata w innym województwie, imprezy jest Mazowsze. Na czele Komitetu Honorowego stanął marszałek Adam Struzik, a Komitetowi Organizacyjnemu przewodniczy członek Zarządu Leszek Ruszczyk. Partnerami i współorganizatorami przedsięwzięcia są: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Sportu i Turystki, Okręgowe Związki Sportowe oraz komitety organizacyjne w poszczególnych miastach.

  

W uroczystości inauguracyjnej wzięli udział organizatorzy, sędziowie, trenerzy, zawodnicy z 16 województw, zaproszeni goście. Gwiazdami otwarcia byli – zespół Enej oraz piłkarski freestyler Mateusz Golonka.

  • fot. Barbara Chrzanowska
  • fot. Barbara Chrzanowska
  • fot. Barbara Chrzanowska
  • fot. Barbara Chrzanowska
  • fot. Barbara Chrzanowska
  • fot. Barbara Chrzanowska
  • fot. Barbara Chrzanowska

Liczba wyświetleń: 741

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.