Aktualności

Z regionami partnerskimi o sporcie najmłodszych

2011.07.21 15:00 , aktualizacja: 2012.02.27 13:53

Autor: Agnieszka Zdanowicz, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

21 lipca br. w warszawskim Muzeum Sportu i Turystyki  w Centrum Olimpijskim odbyło się spotkanie poświęcone sposobom finansowania sportu  dzieci i młodzieży w wymiarze regionalnym. Wzięli w nim udział przedstawiciele regionów partnerskich Mazowsza, a samorząd podczas obrad reprezentował członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk.

 

Witając gości, członek Zarządu Leszek Ruszczyk wyraził nadzieję, że spotkanie to przyczyni się do wzajemnego przejęcia dobrych praktyk i  rozwoju tak ważnej dla mieszkańców regionów dziedziny, jaką jest sport najmłodszych.

 

Delegacje Samorządowego Województwa Bratysławskiego (Słowacja), Saksonii-Anhalt (Niemcy), Obwodu Kijowskiego (Ukraina) oraz Mazowsza przedstawiły prezentacje, pokazujące ich dotychczasowe doświadczenia związane z e sposobem finansowania działań, mających na celu wzmocnienie roli sportu dzieci i młodzieży w ich regionach. Delegację obejrzały także stałą ekspozycję Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

 

Wieczorem goście wezmą udział w uroczystym otwarciu „XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach Letnich Mazowsze 2011” w Płocku.

  • fot. Archiwum MSiT
  • fot. Archiwum MSiT
  • fot. Archiwum MSiT
  • fot. Archiwum MSiT
  • fot. Agnieszka Zdanowicz
  • fot. Agnieszka Zdanowicz
  • fot. Agnieszka Zdanowicz

Liczba wyświetleń: 598

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.