Aktualności

Zakończenie zmagań pięcioboistów

2011.07.25 12:10 , aktualizacja: 2012.02.27 12:59
Autor: Milena Szymańska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.arch.CRS Bielany
fot.arch.CRS Bielany
fot.arch.CRS Bielany

24 lipca br. zakończyła się rywalizacja pięcioboistów nowoczesnych, odbywająca się w ramach XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. W uroczystości wręczenia medali i pucharów uczestniczył wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

W ostatnim dniu zmagań pięcioboistów odbyły się sztafety dwu- i trójbojowe. Zarówno w sztafetach MIX (mężczyzna + kobieta), jak i w rywalizacji dziewcząt tryumfowały drużyny z Mazowsza. Podczas uroczystej dekoracji zawodników wicemarszałek Marcin Kierwiński pogratulował uczestnikom determinacji oraz hartu ducha w dążeniu do uzyskania spektakularnych wyników.

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to krajowe zawody sportowe, w których startują dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Zmagania drużyn odbywają się co roku, począwszy od 1995. Województwo mazowieckie jest po raz drugi gospodarzem Olimpiady w sportach letnich. W ramach rywalizacji sportowcy startują w 29 dyscyplinach sportu, w tym m.in. w pięcioboju nowoczesnym.
 

Liczba wyświetleń: 794

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.