Aktualności

Zielony Korczew i Targi dla Wsi

2011.08.08 13:30 , aktualizacja: 2012.02.27 12:23

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W dniach 6-7 sierpnia br. już po raz dziesiąty odbył się w Korczewie nad Bugiem (powiat siedlecki) piknik rodzinny „Zielony Korczew i Targi dla Wsi”. W uroczystościach, zorganizowanych pod honorowym patronatem m.in. Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, wzięła udział członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Imprezę tradycyjnie rozpoczęły targi i wystawa produktów regionalnych na dziedzińcu pałacu w Korczewie. Dla firm działających w branży rolnej oraz twórców rękodzieła artystycznego to każdorazowo okazja do prezentacji swoich wyrobów i usług.

 

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska pogratulowała włodarzom gminy inicjatywy, skupiającej zarówno lokalnych mieszkańców jak i turystów oraz wystawców z całej Polski. Podkreśliła, że cieszący się coraz większą popularnością piknik, poprzez promocję walorów turystycznych i krajoznawczych terenów nadbużańskich, przyczynia się do budowania atrakcyjnego wizerunku całego Mazowsza.

 

Targom towarzyszyły: występy artystyczne oraz akrobatyczne, konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych, teatr ognia, warsztaty chlebowe, turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Korczew, a także zabawa pod gołym niebem przy dźwiękach muzyki cygańskiej.

 

W uroczystościach, obok działaczy samorządowych, wzięli również udział przedstawiciele rządu RP, m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

 

Gmina Korczew jest partnerem projektu  „Bug – rajem dla turysty” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przedsięwzięcie zakłada zagospodarowanie turystyczne terenów nadbużańskich –  zaplanowano m.in. 80-kilometrowy szlak kajakowy i 7 marin po polskiej stronie rzeki. Celem ogólnym projektu jest zwiększenie atrakcyjności Polski wśród turystów krajowych i zagranicznych poprzez utworzenie unikatowego produktu turystycznego o znaczeniu ponadregionalnym.

  • fot. Jarosław Kurzawa
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Jarosław Kurzawa
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 1017

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.