Aktualności

Inauguracja akcji „Paszport turystyczny województwa mazowieckiego”

2011.08.18 15:10 , aktualizacja: 2012.03.01 12:28

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Odwiedzając mazowieckie muzea i galerie, turyści oraz mieszkańcy Mazowsza mogą wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy odebrać „Paszport Turystyczny Mazowsza” i zebrać minimum 5 specjalnych pieczątek. Konferencja inaugurująca konkurs odbyła się 18 sierpnia br.

 

 „Paszport Turystyczny Mazowsza” to konkurs Samorządu Województwa Mazowieckiego skierowany do mieszkańców regionu i turystów odwiedzających Mazowsze. Ma on zachęcić do odwiedzania ciekawych miejsc oraz placówek kulturalnych w naszym regionie.

 

Paszport turystyczny to z jednej strony dobra zabawa, a z drugiej sposób na promocję naszych placówek kulturalnych. Chcemy nie tylko w nie inwestować, ale także pomagać w ich promocji. Wiele z nich to prawdziwe perełki na mapie kulturalnej, nie tylko Mazowsza, ale i całego kraju. Wystarczy wspomnieć o największych zbiorach secesji w Muzeum Mazowieckim w Płocku, pierwszym na świecie Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli czy największych w kraju zbiorach etnograficznych i archiwaliów w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie – podkreślił wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odebrać specjalny paszport i rozpocząć zwiedzanie placówek kulturalnych na Mazowszu. W każdej z 30 instytucji, podległych samorządowi województwa, można otrzymać pieczątkę potwierdzającą fakt odwiedzenia tego miejsca. Na tych, którzy zbiorą najwięcej punktów, czyli pieczątek w paszporcie, czekają nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca, czyli zebranie min. 19 pkt. samorząd ufundował nawigację samochodową GPS. Pozostałe nagrody to turystyczna nawigacja GPS (15-18 pkt.), plecak turystyczny (10-14 pkt.) lub nagroda pocieszenia – upominki turystyczne (5-9 pkt.).Jest o co walczyć, bo do wygrania jest w sumie aż 330 nagród. Zabawa trwa do 31 października, a nagrody zostaną wylosowane 14 listopada br.

 

Specjalne paszporty można bezpłatnie odebrać w siedzibie urzędu marszałkowskiego, w punktach informacji turystycznej oraz 30 instytucjach, które biorą udział w konkursie: Kolejach Mazowieckich, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, Muzeum Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, Muzeum Mazowieckim w Płocku, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Regionalnym w Siedlcach, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie, Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu, Instytucie Papieża Jana Pawła II w Warszawie, Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie oraz Galeriach Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki – Elektor, XX1, TEST, Krytyków Pokaz, Mazowieckiej oraz Foksal.

Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu jest dostarczenie do 31 października br. paszportu zawierającego odpowiednią liczbę zebranych pieczątek oraz wypełnioną i podpisaną stronę z kartą identyfikacyjną do siedziby Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki, na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa (w przypadku wysłania pocztą decyduje data stempla pocztowego).

 

Wszelkie informacje o programie można otrzymać pod nr tel. (22) 59 79 534 lub wysyłając pytania na adres e-mail: . Informacje oraz regulamin konkursu dostępne są także na stronie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego pod adresem:

http://www.mazovia.pl/kultura-i-turystyka/turystyka/art,9,paszport-turystyczny-wojewodztwa-mazowieckiego.html

  • fot.Irmina Szymska
  • fot.Irmina Szymska
  • fot.Irmina Szymska
  • fot.Irmina Szymska
  • fot.Irmina Szymska

Liczba wyświetleń: 1116

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.