Aktualności

Impreza integracyjna „Kosowskie Lato”

2011.08.22 09:25 , aktualizacja: 2012.02.27 11:31

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

20 sierpnia br. w Kosowie Lackim (pow. sokołowski) odbyła się impreza integracyjna „Kosowskie Lato”. Z biesiadującymi mieszkańcami gminy spotkała się członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska

 

W programie biesiady znalazły się m.in.: mecz ligowy I Kolejki Mistrzostw B klasy Kosovia – LZS Stara Wieś, II Wyścig Kolarski „Masters” ulicami Kosowa, mecz piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki oraz konkursy i gry dla dzieci.

 

Uczestnicy mieli okazję obejrzeć pokazy koni i gołębi pocztowych. Nie zabrakło stoisk wystawienniczych twórców ludowych, a także firm i instytucji prezentujących swoją ofertę. Można też było skosztować smakołyków kuchni regionalnej.

 

Podczas biesiady odbył się również pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu druhów z OSP Kosów Lacki. Jak podkreślali organizatorzy, w wielu zdarzeniach drogowych strażacy jako pierwsi docierają na miejsce wypadku, posiadają więc niezbędną wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczestnikami ruchu drogowego jesteśmy jednak wszyscy, a możliwość zapoznania się z właściwymi reakcjami w przypadku zagrożenia i nabycie podstawowych umiejętności, może czasem uratować życie.

  • fot. Radosław Strzaliński,...
  • fot. Radosław Strzaliński,...
  • fot. Radosław Strzaliński,...
  • fot. Radosław Strzaliński,...
  • fot. Radosław Strzaliński,...

Liczba wyświetleń: 718

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.