Aktualności

X Turniej Rycerski

2011.08.22 09:50 , aktualizacja: 2012.02.27 11:31

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W dniach 20-21 sierpnia br. w Liwie ( pow. węgrowski) odbył się jubileuszowy X Turniej Rycerski „O Pierścień Księżnej Anny”. W uroczystym otwarciu imprezy udział wzięła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Turniej, zorganizowany przez Muzeum Zbrojownia i Bractwo Rycerskie Ziemi Mazowieckiej i Podlaskiej, odbył się na Zamku Książąt Mazowieckich w Liwie.Jedna z największych tego typu imprez w Polsce rokrocznie gromadzi setki dam i rycerzy, którym najwięcej emocji dostarcza rekonstrukcja bitwy o zamek.

 

W ramach turnieju odbyły się rycerskie walki konne – w tym starcia na kopie, w wykonaniu Smoczej Kompanii oraz zmagania kuszników i łuczników. Dla przybyłych gości liwskie spotkania to niezwykła lekcja historii, podczas której prezentowana jest epoka rycerskiego średniowiecza. Pojedynki, dawne rzemiosło, muzyka i stroje – na długo pozostają w pamięci.

 

X Turniej Rycerski „O Pierścień Księżnej Anny” odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 883

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.