Aktualności

Grali na plaży w Tłuszczu

2011.08.22 10:55 , aktualizacja: 2012.02.27 11:24
Autor: Arleta Dębkowska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Monika Guzowska
fot. Dagmara Kacprzyk
fot. Dagmara Kacprzyk
fot. Dagmara Kacprzyk

Podczas rozegranego w dniach 20-21 sierpnia I Amatorskiego Turnieju Siatkówki Plażowej wystartowało piętnaście trzyosobowych drużyn. Zwyciężył zespół „Dream Team” z Wołomina, który w finale pokonał „Siatkarzy” z Tłuszcza. Zabawa i emocje towarzyszyły członkom wszystkich biorących udział w rywalizacji składom. Fundatorem nagród, które wręczał wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Imprezę zorganizowało stowarzyszenie Twórcy Jutra, które przez rok swojej działalności propaguje sport amatorski i aktywne formy spędzania wolnego czasu. Inicjatywę rozegrania zawodów w coraz popularniejszej w Polsce siatkówce plażowej wsparli samorządowcy.

 

Wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski podkreślił, że wszelkie inicjatywy, które aktywizują lokalne środowiska oraz przyczyniają się do promowania aktywności sportowej, zasługują na poparcie. Zaznaczył przy tym, że propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia jest jedną z najskuteczniejszych metod profilaktyki zdrowotnej.

 

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców. Po sobotnich kwalifikacjach do niedzielnych finałów, które rozegrano tzw. systemem brazylijskim, przystąpiło 8 najlepszych ekip. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Wołomina, zdobywając okolicznościowy puchar i medale oraz upominki przygotowane przez samorząd województwa. W turnieju wzięła udział jedna drużyna kobieca, budząc ogromną sympatię zarówno rywali, jak i kibiców.

Liczba wyświetleń: 949

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.