Aktualności

Największa inwestycja drogowa Samorządu Województwa Mazowieckiego ruszyła

2011.08.23 10:10 , aktualizacja: 2012.02.27 11:20

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie rozpoczyna przebudowę 35 km drogi wojewódzkiej nr 637 relacji Warszawa – Węgrów, na odcinku od Stanisławowa do Węgrowa. W uroczystej inauguracji projektu, 22 sierpnia br., wzięli udział m.in. wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski i członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Inwestycja jest jednym z kluczowych projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Jest to jednocześnie największe dotychczasowe przedsięwzięcie związane z modernizacją dróg wojewódzkich Mazowsza. Łączny koszt zadania to ponad 126 mln zł, z czego 85 proc. zostanie sfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Planowany termin zakończenia inwestycji to październik 2013 r.

 

Droga wojewódzka nr 637 jest bardzo ważnym połączeniem Warszawy ze wschodnią częścią Mazowsza. Zakres robót obejmuje m.in. wzmocnienie konstrukcji drogi, poszerzenie jezdni, budowę odwodnienia, chodników w miejscowościach zlokalizowanych wzdłuż drogi, ścieżek rowerowych m.in. na odcinku pomiędzy Porębami Nowymi, a Dobrem oraz od Liwu do Węgrowa. Wybudowanych zostanie 38 zatok autobusowych, przebudowaniu ulegną 42 skrzyżowania i 6 mostów. Dzięki modernizacji przejazd tą trasą będzie bezpieczniejszy i wygodniejszy.

 

Inwestycja będzie realizowana na terenie dwóch powiatów – węgrowskiego i mińskiego oraz czterech gmin: Stanisławów, Dobre, Korytnica, Liw, Węgrów.

  • Pobierz: fot. Radosław Strzaliński
  • Pobierz: fot. Radosław Strzaliński
  • Pobierz: fot. Radosław Strzaliński
  • Pobierz: fot. Radosław Strzaliński
  • Pobierz: fot. Radosław Strzaliński
  • Pobierz: fot. Radosław Strzaliński
  • Pobierz: fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 1941

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.