Aktualności

Wykorzystajmy ostatnie ciepłe dni – weekendowy sezon turystyczny na Mazowszu otwarty!

2011.08.21 08:00 , aktualizacja: 2012.02.27 11:51

Autor: Małgorzata Błaszczak, Departament Kultury, Promocji i Turystyki, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Miniony weekend upłynął pod znakiem wspaniałej pogody oraz dobrej zabawy. Tak właśnie było w Pułtusku na pikniku otwierającym sezon turystyczny na Mazowszu. Dom Polonii na dwa dni zamienił się w centrum rozrywki i wiedzy o regionie, a odwiedzający go goście z przyjemnością korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji. Organizatorem pikniku był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Ostatni weekend był dla Pułtuska szczególny. 20 i 21 sierpnia został zorganizowany tu rodzinny piknik promujący województwo mazowieckie jako region turystyczny. Na odwiedzających czekało wiele niespodzianek, konkursów, gier i aktywnych form spędzania czasu. Na potrzeby pikniku zbudowana została scena, na której swoją twórczość zaprezentowały zespoły ludowe, grupy wokalne oraz dziecięce. Zainteresowaniem gości cieszyło się miasteczko wystawców, gdzie zorganizowane zostały warsztaty prowadzone przez plecionkarzy, rzeźbiarzy i hafciarki. Jednak największa uwaga skupiona była na koncertach oraz aktywnych formach wypoczynku.

 

Był to weekend koncertów, konkursów, nagród, atrakcji dla najmłodszych, a także zajęć sportowych na świeżym powietrzu – gier w siatkówkę plażową, lekcji tenisa ziemnego, strzelania z łuku. Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się eurobangee oraz symulator deski surfingowej. Dorośli doskonale bawili się w zorganizowanych strefach chill out’u, podczas gdy ich pociechy pod okiem opiekunów korzystały z uroków pikniku. Na terenie imprezy zlokalizowane były także punkty gastronomiczne oferujące proste, ale smaczne jedzenie.

 

W sobotę odbył się także pierwszy kurs kajakowy, podczas którego pod opieką instruktorów i ratowników, można było wziąć udział w spływie rzeką Narew. Na zmęczonych licznymi atrakcjami gości, czekała specjalnie przygotowana strefa relaksu, z wygodnymi leżakami i kocami.

Zainteresowani mogli wziąć też udział w konferencji branżowa w całości poświęconej debacie nad rozwojem, przyszłością i promocją oferty turystycznej na terenie Mazowsza oraz turystyce osób niepełnosprawnych.

 

Największa atrakcja czekała na odwiedzających wieczorem. Koncert Eweliny Flinty przyciągnął mnóstwo osób i był doskonałym zwieńczeniem całodniowych atrakcji. Zakończenie pierwszego dnia pikniku swoją obecnością uświetnił także Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Sezon turystyczny trwa nadal – zapraszamy na kolejny weekend na Mazowszu!

Więcej informacji, aktualności oraz informacji znajdą Państwo na stronie: www.mazovia.pl oraz www.mazowsze.travel

  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM
  • fot. archiwum UMWM

Liczba wyświetleń: 319

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.