Aktualności

Dożynki w subregionie radomskim

2011.08.29 14:35 , aktualizacja: 2012.02.27 10:50
Autor: Agnieszka Zdanowicz, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Zakończenie lata to tradycyjnie okres dożynek. 28 sierpnia br. w Święcie Plonów powiatu kozienickiego oraz gmin Rusinów i Zwoleń wziął udział członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk.

 

Dożynki są ukoronowaniem całorocznego trudu rolników i osób pracujących w przemyśle rolnym. Członek Zarządu Leszek Ruszczyk podziękował rolnikom za trud, jaki wkładają w swoją pracę, wyraził też nadzieję, iż przyszły rok będzie łaskawszy dla plonów w subregionie radomskim, który tego lata wyjątkowo ucierpiał z powodu burz i nawałnic.

 

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, w trakcie której zostały poświęcone wieńce dożynkowe, plony i chleb, upieczony z mąki pochodzącej z tegorocznych zbiorów. Po dziękczynnej eucharystii odbyła się ceremonia dzielenia się chlebem. Rozstrzygnięto także konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, wykonany z tegorocznych zbiorów zbóż, owoców i warzyw.

 

Uczestnicy dożynek mieli również okazję obejrzeć, m.in. stoiska twórców ludowych,  wystawy rzemiosła artystycznego, ekspozycje firm oraz instytucji związanych z rolnictwem.

Liczba wyświetleń: 810

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.