Aktualności

Dary Ziemi Nadbużańskiej

2011.08.29 14:45 , aktualizacja: 2012.02.27 10:49

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Każda inicjatywa mająca na celu pielęgnowanie i promowanie piękna kulturowego jest bardzo cenna i godna słów pochwały – podkreśliła 28 sierpnia br. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podczas uroczystości dożynkowych w Sterdyni (pow. sokołowski).

 

Już po raz ósmy, w ramach dożynek, odbył się w Sterdyni Konkurs Kapel Ludowych i Zespołów Folklorystycznych Mazowsza i Południowego Podlasia, połączony z prezentacją Darów Ziemi Nadbużańskiej. Tradycyjnie miejscem zabawy była scena plenerowa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

 

Uczestników imprezy uroczyście powitano chlebem i miodem. Przez cały dzień instytucje, firmy i twórcy ludowi prezentowali swoje produkty na stoiskach wystawienniczych. Dla najmłodszych przygotowano natomiast ciekawe gry i zabawy. Po zmaganiach artystów, rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagród zaproszono gości na koncert gwiazdy wieczoru.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 670

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.