Aktualności

Wakacje w mieście nie muszą być nudne

2011.08.29 16:05 , aktualizacja: 2012.02.27 10:46

Autor: Milena Szymańska (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak

fot. Aleksander Borowski
fot. Aleksander Borowski
fot. Aleksander Borowski

W niedzielne południe 28 sierpnia br. plac zabaw na Białołęce zmienił się w afrykańską dżunglę. W ramach akcji „Lato w mieście 2011” zaprezentowano przedstawienie „Elmer, słoń w kratkę”. Z przybyłymi na występ dziećmi spotkał się wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

Impreza na Białołęce przyciągnęła dzieci, które chciały poznać losy Słonia Elmera. Spektakl ten był jednak inny niż wszystkie. W przedstawieniu zostały użyte duże, płaskie formy, które maluchy zmieniły, przy pomocy kolorowej kredy, w fantazyjną scenografię. Aktorzy wraz z dziećmi sprawili, że historia niezwykłego Słonia oraz jego przyjaciół Tygrysa, Krokodyla i Żyrafy odżyła na nowo.

 

Celem zorganizowanego na Białołęce przedstawienia było twórcze i kulturalne ożywienie placów zabaw. Po przedstawieniu aktorzy zaproponowali dzieciom zabawy i animacje w oparciu o opowiedzianą historię.

 

Scenariusz przedstawienia „Elmer, słoń w kratkę” powstał w oparciu o powieść pt. „Elmer” autorstwa Davida McKee. David McKee jest brytyjskim autorem książek dziecięcych i filmów animowanych, ilustratorem i założycielem wytwórni filmowej, w której powstała słynna seria z Mysią, czyli „Maisie” Lucy Cousins. Seria książek o Elmerze, przeznaczona dla najmłodszych, sprawiła, że twórczość Davida McKee dotarła do ponad 30 krajów; w 2005 roku również do Polski. W 2005 roku David McKee został nominowany przez międzynarodową sekcję IBBY (International Board of Books for Young People) do prestiżowej Nagrody im. Hansa Christiana Andersena, tzw. Małego Nobla.

Liczba wyświetleń: 563

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.