Aktualności

Witaj Szkoło!

2011.09.01 14:15 , aktualizacja: 2012.02.27 10:26

Autor: Milena Szymańska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

1 września to szczególny dzień dla wszystkich polskich uczniów – po wakacyjnej przerwie czas wrócić do szkolnych ław. W nowym roku 2011/2012, w dwóch warszawskich liceach, powitał uczniów wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

Uroczystość inauguracyjną w V Liceum Ogólnokształcącym im. Księcia Stanisława Poniatowskiego poprzedziła msza św., po której uczniowie, nauczyciele, rodzice, a także przedstawiciele oświaty oraz władz samorządowych wzięli udział w okolicznościowym apelu. Wicemarszałek Marcin Kierwiński pogratulował uczniom dotychczasowych sukcesów w międzynarodowych olimpiadach i życzył niesłabnącej wiary we własne możliwości oraz konsekwencji w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu talentów.

 

Podobne słowa otuchy wicemarszałek skierował do uczniów XV Liceum Ogólnokształcącego im. Narcyzy Żmichowskiej. Szczególnie serdecznie przywitał młodzież rozpoczynającą naukę w uruchomionej w tym roku klasie wstępnej tzw. „zerówce”. Ma ona przygotowywać do sprawnego funkcjonowania w klasach dwujęzycznych – liceum specjalizuje się w nauczaniu języka francuskiego i w promocji kultury francuskiej. Podczas uroczystości przybliżono, sięgającą czasów przedwojennych, historię placówki. Plany na najbliższe miesiące nauki omawiano już indywidualnie z wychowawcami poszczególnych klas.

  • fot. Milena Szymańska
  • fot. Milena Szymańska
  • fot. Milena Szymańska
  • fot. Milena Szymańska
  • fot. Milena Szymańska
  • fot. Milena Szymańska

Liczba wyświetleń: 740

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.