Aktualności

Placówki oświatowe w Gołyminie przejdą termomodernizację

2011.09.02 12:05 , aktualizacja: 2012.02.27 10:24
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
arch.UG Gołymin-Ośrodek
arch.UG Gołymin-Ośrodek
arch.UG Gołymin-Ośrodek

294 dzieci ze szkoły podstawowej oraz 163 uczniów gimnazjum z gminy Gołymin-Ośrodek będzie uczyć się w lepszych warunkach. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt termomodernizacji szkoły podstawowej, gimnazjum oraz biblioteki publicznej w Gołyminie-Ośrodku (powiat ciechanowski)  otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości 2,3 mln zł.

 

Umowę w tej sprawie podpisali 2 września br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz wójt gminy Gołymin-Ośrodek Andrzej Chrzanowski.

 

Dzięki termomodernizacji w budynkach znacznie zmniejszą się straty ciepła, a co za tym idzie –  koszty zużycia energii elektrycznej. Szacuje się, że rocznie gmina zaoszczędzi w ten sposób ponad 48  tys. zł.

 

Dodatkowo projekt zakłada wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację klimatyzacji oraz starej kotłowni, a także wymianę instalacji centralnego ogrzewania. Zainstalowany zostanie również system solarny, który zapewni ciepłą wodę w budynkach. Kolektory słoneczne to kolejne oszczędności w gminie – nawet 33 tys. zł rocznie.

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej (Zespołu Placówek Oświatowych, Publicznego Gimnazjum i Gminnej Biblioteki Publicznej) w gminie Gołymin-Ośrodek wraz z wymianą wyposażenia tych obiektów na energooszczędne

 

Całkowita wartość projektu: 3 342 865,39 zł

Kwota dofinansowania: 2 340 005,77 zł

Beneficjent: Gmina Gołymin-Ośrodek

Działanie 4.3. Ochrona powietrza, energetyka

Liczba wyświetleń: 794

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.