Aktualności

Karp na scenie, karp na talerzu

2011.09.05 15:50 , aktualizacja: 2012.02.27 09:51

Autor: Joanna Nieborek (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

fot. arch. UG Jabłonna
fot. arch. UG Jabłonna
fot. arch. UG Jabłonna

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września na terenie zespołu pałacowo – parkowego w Jabłonnie odbyło się Święto Gminy Jabłonna (powiat legionowski). W tym roku impreza miała szczególny charakter, ponieważ poprzedziła je kampania promująca karpia pod hasłem „Zaprzyjaźnij się z rybą”, współfinansowana przez Unię Europejską. W uroczystości wziął udział m.in. wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Świętowanie w Jabłonnej rozpoczęło się o godz. 9.00. Rozegrano wówczas I Zawody Regionalne w skokach przez przeszkody o Puchar Wójta Gminy Jabłonna. W zawodach udział wzięło około 60 zawodników. Na parkurze odbyły się także pokazy policyjne. Po zakończeniu zawodów i wręczeniu nagród, rozpoczął się program estradowy. Przez kilka godzin scena należała do grup artystycznych z Gminnego Centrum Kultury i Sportu a na zakończenie wystąpił zespół The Postman, który zagrał najbardziej znane piosenki The Beatles oraz grupa Horyzonty prezentująca utwory ze swojej najnowszej płyty. Jedną z najbardziej emocjonujących atrakcji był bez wątpienia pokaz polskiej kadry skoczków spadochronowych.

 

Promocja karpia ruszyła punktualnie o godzinie 13.00., a już kilka minut póżniej uczestnicy imprezy mogli skosztować wędzonej ryby. Oprócz gadżetów i materiałów promocyjnych na zainteresowanych czekał pokaz filmu „Skąd się biorą karpie”, konkurs wiedzy o karpiu, gry i zabawy dla dzieci, plener plastyczny oraz inne atrakcje związane z tematyką imprezy. Gwiazdą imprezy był Szef Kuchni – Marcin Budynek, który zdradził kilka kucharskich sztuczek i pokazał, jak z karpia wyczarować smaczne i pożywne dania.

Liczba wyświetleń: 723

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.