Aktualności

Zawody Kartingowe w Radomiu

2011.09.05 14:55 , aktualizacja: 2012.02.27 10:07
Autor: Agnieszka Zdanowicz (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska
fot. Leszek Kucharski
fot. Leszek Kucharski
fot. Leszek Kucharski
fot. Leszek Kucharski

3 i 4 września br., tor wyścigowy „Kartodrom – Radom” miejscowego automobilklubu wypełnił się gokartami. A to za sprawą rozegranych Zawodów Kartingowych FIA CENTRAL EUROPEAN ZONE. W otwarciu imprezy uczestniczył m.in. członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Leszek Ruszczyk.

 

Rywalizację przeprowadzono w następujących kategoriach – XI, XII Runda Poland Championship w Kat.: KF2, KF3 oraz XI, XII Runda Rotax Challenge Polska w kat.: Micro Max, Mini Max, Junior Max, Senior Max, DD2 Max.

 

Łącznie do rywalizacji w Poland Championship w dwóch kategoriach zgłosiło się trzynastu zawodników, a w Pucharze Rotax w pięciu kategoriach – aż 62 w tym dwóch adeptów szkółki PUFO i trzech adeptów pokazów Micro Max.

 

Po każdym wyścigu trzem najlepszym zawodnikom, w każdej kategorii ,wręczone zostały pamiątkowe statuetki ufundowane m.in. przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

Obserwując zmagania młodszych i starszych uczestników, jako były sportowiec, członek Zarządu Leszek Ruszczyk wyraził radość z faktu, że tego typu impreza została zorganizowana w Radomiu, a wszelkiego rodzaju zmagania sportowe są mu szczególnie bliskie.

Liczba wyświetleń: 420

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.