Aktualności

Lodołamacze rozdane po raz szósty

2011.09.09 11:50 , aktualizacja: 2012.02.27 09:28
Autor: Anna Węgrzynowicz, POPON, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.Leszek Baranowski
fot.Leszek Baranowski

8 września br. w Warszawie odbyła się Gala podsumowująca regionalny mazowiecki etap Konkursu „Lodołamacze 2011”. W tegorocznej edycji „Lodołamacza specjalnego” otrzymał wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, który został nagrodzony za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia.

 

Zdaniem Kapituły konkursu etapu regionalnego działalność wicemarszałka na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania.

 

Lodołamacze to ludzie, instytucje, firmy, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: Otwarty Rynek, Zakład Pracy Chronionej, Pracodawca Nieprzedsiębiorca i Przedsiębiorca – Osoba Niepełnosprawna. Dla najlepszego z najlepszych przyznawany jest Super Lodołamacz oraz Lodołamacz Specjalny – dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych. 

 

Lodołamacze mają już stałe miejsce w kalendarzu imprez społecznych, które cyklicznie odbywają się w naszym kraju.  Ideą inicjatywy, podjętej przez fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych (FAZON), której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON), jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych Jest to także promocja przedsiębiorstw wyróżniających się profesjonalną polityką personalną, otwartą na problemy tej grupy społecznejoraz nagradzanie tych, którzy tworząc nowe i wysokiej jakości miejsca pracy dostrzegają sens i konieczność rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

 

Konkurs odbył się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Liczba wyświetleń: 778

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.