Aktualności

Tradycja wciąż żywa

2011.09.12 09:30 , aktualizacja: 2012.02.27 09:23

Autor: Arleta Dębkowska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

11 września br. w Pokrzywnicy odbyły się dożynki gminno – powiatowe pod hasłem „Tradycja wciąż żywa”. Jak co roku spotkanie skupiło liczne tłumy mieszkańców oraz przedstawicieli władz samorządowych. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski.

 

Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą. Następnie odbył się uroczysty przemarsz z wieńcami dożynkowymi na plac Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie wybrano najładniejszy „Tradycyjny wieniec dożynkowy 2011” oraz „Najpiękniejszy wiejski tradycyjny ogródek domowy 2011”. W konkursie wzięli udział mieszkańcy gminy Pokrzywnica.

 

Wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski podziękował lokalnej społeczności za kultywowanie pięknej polskiej tradycji Święta Plonów, jednocześnie przypomniał, jak ważna jest rola rolnika dla gospodarki. Pogratulował mieszkańcom gminy plonów i życzył wszelkiej obfitości w przyszłym roku.


Po części oficjalnej odbyły się występy artystyczne uczniów szkół z gminy Pokrzywnica. Pokazy swoich umiejętności dali również: Ludowy Zespół Artystyczny „Płońsk”, „Cygańskie czary” oraz „Bananas Band”. Gwiazdą tegorocznego święta był zespół „Sami”.

  • fot. Tomasz Stefański
  • fot. Tomasz Stefański
  • fot. Tomasz Stefański

Liczba wyświetleń: 574

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.