Aktualności

Mistrzostwa Polski Weteranów w łucznictwie

2011.09.12 09:50 , aktualizacja: 2012.02.27 09:19

Autor: Milena Szymańska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W dniach 9-11 września br. na warszawskim Marymoncie spotkali się miłośnicy łucznictwa z całej Polski. Zawodników podczas III Międzynarodowych Mistrzostw Polski Weteranów dopingował wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

W Mistrzostwach wzięli udział łucznicy powyżej 40. roku życia. Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach wiekowych: 40+, 50+, 60+ oraz 70+. Startowali zarówno łucznicy amatorzy, jaki i zawodnicy czynnie uprawiających łucznictwo klasyczne i bloczkowe.

 

W trakcie trwania Mistrzostw, chętne osoby mogły skorzystać z - prowadzonych przez znakomitego holenderskiego trenera Freda Van Zutphena - warsztatów dla łuczników bloczkowych.

 

Tegoroczne Mistrzostwa zbiegały się z obchodami stulecia istnienia Klubu R.K.S. Marymont, który powstał w 1911 roku, jako pierwszy w Warszawie i jeden z pierwszych w Polsce. Aktualnie w klubie działa 7 sekcji: łyżwiarstwo szybkie, łyżwiarstwo figurowe, piłka nożna, łucznictwo, szermierka, tenis stołowy i bowling.

Liczba wyświetleń: 593

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.