Aktualności

Kulmixtura na Wilanowie

2011.09.12 09:55 , aktualizacja: 2012.02.27 09:18

Autor: Milena Szymańska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM

Tegoroczne Dni Wilanowa odbywały się w nowej formule, pod nazwą Kulmixtura. Święto Wilanowa zorganizowano w rocznicę zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego i wojsk sprzymierzonych pod Wiedniem w 1683 r. W imprezie uczestniczył m.in. wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

Zorganizowane po raz szesnasty święto dzielnicy, nawiązujące do historycznego dziedzictwa, było jednocześnie okazją do zapoznania się z kulturami innych narodów. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w warsztatach etnicznych w miasteczkach bałkańskim i tureckim oraz koncertach muzyki etnicznej. Wrześniowy weekend uatrakcyjniły dodatkowo występy Reprezentacyjnej Orkiestry Marynarki Wojennej, warsztaty dla rodzin oraz animacje historyczne zatytułowane „Pod Wiedniem”.

 

Wicemarszałek Marcin Kierwiński pogratulował organizatorom tak udanej realizacji łączenia tego, co w naszej historii piękne i wzniosłe z tym, co nowoczesne i pełne rozmachu.

 

Zwieńczeniem imprezy był spektakularny pokaz mappingu architektonicznego, którego scenariusz został oparty o historię wygranej przez Jana II Sobieskiego bitwy wiedeńskiej, połączony z imponującą animacją laserową.

 

Warszawski Festiwal Kultur – Kulmixtura dofinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 557

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.