Aktualności

II pawilon szpitala zakaźnego w Warszawie zmodernizowany

2011.09.15 10:50 , aktualizacja: 2012.02.29 07:49

Autor: Arleta Dębkowska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

14 września br. w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie głównego wejścia do szpitala oraz jego zmodernizowanych oddziałów. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski podkreślił, że szpital to nie tylko sam budynek, ale przede wszystkim pacjenci, lekarze, pielęgniarki i personel. To z myślą o nich nieustannie działamy na rzecz poprawy warunków hospitalizacji – dodał.

 

W 2010 roku pomiędzy województwem mazowieckim, a Wojewódzkim Szpitalem Zakaźnym w Warszawie została zawarta umowa dotacyjna w wysokości 1 mln zł na realizację zadania pn. „Modernizacja i wyposażenie Pawilonu II wraz z dobudową wejścia”. W tym samym roku rozpoczęto pierwszy etap modernizacji placówki. Przebudowano Oddział Intensywnej Terapii oraz wybudowano budynek Wejścia Głównego do Szpitala. W bieżącym roku został zmodernizowany Oddział VII, na którym leczone są neuroinfekcje o etiologii bakteryjnej, gruźliczej, grzybiczej i wirusowej. W kolejnych latach planowana jest modernizacja pozostałych oddziałów znajdujących się w  Pawilonie II. Prace potrwają do 2014 roku.

 

Podstawowym celem działania Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego jest udzielanie świadczeń zdrowotnych, diagnostycznych, stacjonarnych oraz ambulatoryjnych i konsultacji, w zakresie chorób zakaźnych, osobom dorosłym oraz dzieciom i młodzieży z terenu województwa mazowieckiego. Placówka stanowi największy w Polsce ośrodek leczenia HIV/AIDS, dysponujący unikalnymi technikami i laboratoriami, takimi jak: PCR  - diagnostyka molekularna zakażeń; szybka diagnostyka zakażeń tbc, możliwość oznaczania poziomów wiremii, serologii i genotypów wirusów oraz pracownia mikrobakteriologii wyposażona w sprzęt szybkiej identyfikacji drobnoustrojów i wrażliwości na leki.

  • fot. Leszek Baranowski
  • fot. Leszek Baranowski
  • fot. Leszek Baranowski
  • fot. Leszek Baranowski
  • fot. Leszek Baranowski

Liczba wyświetleń: 810

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.