Aktualności
Pro Masovia dla Praskiej Giełdy
W wrześniu br. mija dwadzieścia lat działalności Praskiej Giełdy Spożywczej – jednego z największych i najnowocześniejszych rynków hurtowych w Polsce. Marszałek Adam Struzik uhonorował tego znaczącego dystrybutora artykułów spożywczych Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”.
Praska Giełda Spożywcza powstała w 1991 r. Od początku swojego istnienia stanowi bazę zaopatrzenia dla tysięcy sklepów detalicznych, drobnego hurtu, restauracji oraz punktów zbiorowego żywienia. Działa tu stale ponad 100 operatorów oraz 100–500 producentów i dystrybutorów prowadzących sprzedaż sezonową. Codziennie zakupów dla handlu detalicznego, drobnych hurtowni i gastronomii dokonuje od 2500 do 4000 kupców, a dzienna wielkość masy towarowej w obrocie wynosi około 1000 ton o wartości ponad 5 mln zł.
Giełda jest pionierem w tworzeniu profesjonalnego kanału dystrybucji żywności tradycyjnej i ekologicznej. Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty spożywcze z naturalnych składników, oparte na tradycyjnych metodach wytwarzania, mając także na uwadze potrzebę stworzenia krajowego rynku na te wyroby, od sześciu lat podejmuje działania, aby znalazły one stałe miejsce w obrocie handlowym na szerszą skalę. W tym celu od sześciu lat organizuje Dni Produktu Tradycyjnego Polskie Smaki, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.
Giełda włącza się także w działalność pozabranżową. Jest mecenasem kultury, bierze udział w akcjach charytatywnych, prężnie działa na rzecz społeczności lokalnej, aglomeracji warszawskiej i całego Mazowsza.
Jubileuszowe spotkanie stało się okazją do wręczenia statuetek w konkursie „Solidny Partner Praskiej Giełdy Spożywczej” oraz laurów w plebiscycie „Hurtownia Przyjazna Klientowi”, którego ideą jest podnoszenie jakości obsługi klienta. Odbyła się także aukcja prac malarskich, wyróżnionych w konkursie "Owocolandia - kraina witamin", zorganizowanym przez Praską Giełdę Spożywczą dla młodzieży szkolnej. Zebrana kwota, blisko 4 tys. zł, została przekazana na rzecz Koła Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym w Ząbkach.
Liczba wyświetleń: 440
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.