Aktualności

VI Zawody Sportowo – Pożarnicze

2011.09.19 14:20 , aktualizacja: 2012.02.24 14:37

Autor: Arleta Dębkowska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

18 września br. w Dąbrówce odbyły się VI Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn ochotniczych straży pożarnych. W rozgrywkach wzięło udział 15 drużyn z powiatu wołomińskiego. Zwycięska okazała się jednostka OSP Zawady. Samorząd Województwa Mazowieckiego na uroczystości reprezentował wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski.

 

Oficjalnie zawody rozpoczęły się tuż po godzinie 12, wtedy w dwuszeregu zebrały się reprezentacje15 drużyn biorących udział w zmaganiach. Odegrano hymn Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i podniesiono flagę związkową.

Spotkanie druhów było okazją do wręczenia odznaczeń. „Za zasługi dla pożarnictwa” – odznaczony został Józef Zieliński z OSP Tłuszcz, natomiast odznaką „Strażak Wzorowy” uhonorowano członków OSP Dąbrówka: dha Piotra Beredę, dha Rafała Augustyniaka, dha Dariusza Dziążaka oraz dha Sebastiana Augustyniaka.

 

Po zakończeniu ceremonii odznaczeń uczestnicy konkurencji sportowo-pożarniczych przystąpili do rywalizacji. Zawody zostały rozegrane w konkurencjach: ćwiczenia bojowe, sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami, ćwiczenia bojowe oraz bieg sztafetowy 400 m Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

 

Najlepszą drużyną okazała się jednostka OSP Zawady, która po bardzo zaciętej rywalizacji wyprzedziła zaledwie o 0,2 pkt. jednostkę OSP Chajęty. Trzecie miejsce przypadło jednostce z OSP Chrzęsne.

  • fot. Michał Mazur, PSP...
  • fot. Leszek Baranowski
  • fot. Leszek Baranowski
  • fot. Michał Mazur, PSP...
  • fot. Michał Mazur, PSP...
  • fot. Leszek Baranowski
  • fot. Leszek Baranowski
  • fot. Michał Mazur, PSP...

Liczba wyświetleń: 877

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.