Aktualności

Nowa Grupa Producencka w powiecie siedleckim

2011.09.19 14:10 , aktualizacja: 2012.02.24 14:41

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

18 września br. sadownicy z powiatu siedleckiego świętowali powstanie nowej grupy producenckiej „Jabłko siedleckie Sp. z o.o.”. W uroczystości otwarcia siedziby grupy w Suchożebrach wzięła udział członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Podczas spotkania goście zwiedzili nowo wybudowaną sortownię owoców. Obiekt przeznaczony jest do przechowywania owoców w komorach chłodniczych w warunkach przedłużających ich termin do spożycia. Dodatkowo zaprojektowano i wyposażono część produkcyjną, magazynową oraz socjalno-bytową sortowni.

 

Jak podkreśliła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, polskie rolnictwo staje się coraz bardziej nowoczesne, a przez to konkurencyjne nie tylko na skalę krajową, ale także europejską. Liczba grup producenckich z roku na rok rośnie. Oznacza to, że wielu producentów decyduje się na sukcesywną modernizację prowadzonych gospodarstw. To dobra wiadomość – mazowieccy rolnicy idą z duchem czasu oraz chętnie i efektywnie korzystają ze środków europejskich – podsumowała.

  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński
  • fot. Radosław Strzaliński

Liczba wyświetleń: 457

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.