Aktualności

Posiedzenie Okręgowej Rady Lekarskiej

2011.09.19 13:05 , aktualizacja: 2012.02.27 08:18
Autor: opr. Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski uczestniczył w posiedzeniu Okręgowej Rady Lekarskiej, która odbyła się 16 września br. w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

 

Podczas spotkania omówiono m.in. aktualną sytuację mazowieckich szpitali w zakresie wyposażenia w sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie medyczne.

 

Jak podkreślił wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, duży procent sprzętu, czyli komputerów, serwerów itp., którymi dysponują teraz szpitale, nie będzie się nadawała za dwa lata do użytkowania w nowym systemie. Dodał, że są szpitale, w których nadal używane jest oprogramowanie DOS. Dlatego też Samorząd Województwa Mazowieckiego będzie się starał o pozyskanie środków unijnych na przystosowanie instytucji do wymogów określonych ustawą o informacji w ochronie zdrowia. Być pomoże warto stworzyć centralny program informatyzacji ochrony zdrowia na Mazowszu, by wszystkie szpitale, nie tylko te, dla których organem prowadzącym jest samorząd województwa, ale także powiatowe i gminne, miały w nim udział. Bardzo istotne są też sugestie lekarzy, bo w końcu system ma służyć im i pacjentom – dodał.

Liczba wyświetleń: 323

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.