Aktualności

Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe na Celność Lądowania im. Pelagii Majewskiej

2011.09.26 10:10 , aktualizacja: 2012.02.24 13:11

Autor: Milena Szymańska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM

24 września br. na bemowskim lotnisku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe na Celność Lądowania. Zawody otworzył wicemarszałek Marcin Kierwiński, który pogratulował zawodnikom niezwykłej pasji i życzył celnych lądowań.

 

Organizatorem corocznych zawodów jest Aeroklub Warszawski. Tym razem w imprezie wzięło udział ponad 80 miłośników szybownictwa, większość z nich to zawodnicy z województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

 

Podczas imprezy o tajnikach szybownictwa opowiadali wiceprezes Aeroklubu Warszawskiego Jan Kujawa i zawodnik startujący w krajowych, europejskich i światowych zmaganiach szybowcowych – Michał Lewczuk. Z bliska można też było przyjrzeć się „Puchaczom”, które są na wyposażeniu stołecznego aeroklubu. Odważni amatorzy mogli nawet odbyć próbny lot pod okiem i kontrolą doświadczonego pilota.

Liczba wyświetleń: 420

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.