Aktualności

Smaki Mazowsza na Bemowie

2011.09.26 10:45 , aktualizacja: 2012.02.24 13:05

Autor: Milena Szymańska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W dniach 24-25 września br. na warszawskim Bemowie smakosze potraw i produktów mazowieckich spotkali się na „Bemowskim Festiwalu Produktów Regionalnych – Smaki Mazowsza”. Do skosztowania regionalnych specjałów zachęcał gości m.in. wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

Podczas imprezy swoje wyroby prezentowali producenci żywności regionalnej. Można było zakupić tradycyjnie wypiekany chleb, przetwory przygotowywane według dawnych receptur, sery i wyroby garmażeryjne. Wszystkie produkty żywnościowe pochodziły z najlepszych, ekologicznych mazowieckich gospodarstw. Hitem okazały się miody i pierwsze przetwory z letnich upraw.

 

Festiwal to możliwość prezentacji i promocji nie tylko tradycyjnych potraw, ale także oferty turystyczno-kulturalnej całego Mazowsza – zachęcano do poznawania najciekawszych zakątków województwa oraz przedstawiono różne formy aktywności utożsamiane z regionem. Imprezie towarzyszyły wystawa rękodzieła ludowego oraz koncerty grup folklorystycznych.

 

Organizacja „Bemowskiego Festiwalu Produktów Regionalnych – Smaki Mazowsza” dofinansowana została ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM
  • fot. arch. UMWM

Liczba wyświetleń: 454

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.