Aktualności

Nadzieja na Euro

2011.09.26 10:30 , aktualizacja: 2012.02.24 13:09
Autor: Milena Szymańska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska
fot. arch. UMWM
fot. arch. UMWM

W dniach 24-25 września br. na boiskach KS Drukarz w warszawskim Parku Skaryszewskim odbywały się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Domów Dziecka „Nadzieja na EURO”. Zawodnikom kibicował wicemarszałek Marcin Kierwiński.

 

To jedna z największych tego typu imprez w Europie. W tegorocznych rozgrywkach wzięły udział 32 drużyny z całego świata, m.in. reprezentacje ze Słowacji, Ukrainy, Rosji i Czech. Celem organizowanych po raz drugi rozgrywek jest aktywizacja wychowanków domów dziecka do uczestnictwa w imprezach sportowych, propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży zagrożonych patologią społeczną jako formy spędzania wolnego czasu, a także wyrabianie zdolności nawiązywania i pogłębiania kontaktów interpersonalnych. Ponadto rozwijanie umiejętności współdziałania z rówieśnikami, które zwiększają szansę rozwoju i możliwości efektywnego funkcjonowania w społeczeństwie wychowanków domów dziecka.

 

W sobotę, 24 września, rywalizowały wszystkie drużyny. Trzecie miejsce zajęli młodzi zawodnicy ze Słowacji. Srebrne medale zdobyła drużyna z Rosji, której nagrody oraz 15-kilogramowy puchar z czekolady wręczył wicemarszałek Marcin Kierwiński. Zwycięzcami turnieju zostali reprezentanci Ukrainy.

 

W niedzielę, 25 września, rozegrany został Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Nadziei na Euro, który był rozgrzewką przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Zagrały w nim aż trzy polskie drużyny. W ramach rywalizacji rozegrane zostały mecze fazy grupowej i fazy pucharowej. Najlepsi zawodnicy Mistrzostw Europy zagrali mecz z piłkarską Reprezentacją Artystów Polskich i z Polską Kadrą Gwiazd – drużyną „Orłów Górskiego". Rozgrywkom towarzyszył piknik artystyczny na terenie Parku Skaryszewskiego, w którym wystąpili: PONO, Pokój z Widokiem na Wojnę oraz Projekt Warszawiak.

Liczba wyświetleń: 355

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.